| Laatste alarmering: |
|
|
|
|
|
TS 1441 Voorthuizen
|
||
DONDERDAG 12|08
Brandweer Barneveld geeft demo tijdens ballonfiƫsta
BARNEVELD - 2010 is voor de brandweer Barneveld een jubileum jaar. Verschillende activiteiten hebben er al plaatsgevonden.
Tijdens het Ballonfiësta dat van 11 tot en met 14 augustus in Barneveld wordt gehouden, geeft de brandweer vier dagen lang demonstraties als de ballonnen zijn opgestegen. Woensdagavond was het perfect weer en nadat alle ballonnen het luchtruim hadden gekozen was het tijd voor de demonstratie van de brandweer met in de hoofdrol de familie Flodder. Na afloop mochten de kinderen de wagens van dichtbij bekijken.
Zoals gebruikelijk werd aan het eind van de avond een zogenaamde "nighthlow" gedaan waarin verschillende ballonnen op de maat van de muziek op gloeien in het donker. Dit jaar kwam na deze nightglow nog een bijzondere vlucht, een nachtvlucht. Een nachtvlucht is normaal gesproken niet toegestaan omdat de ballonnen voor zonsondergang geland moeten zijn, maar dit jaar is voor ballonvaartcentrum Peter van Harten een uitzondering gemaakt door de overheidsinstanties.
Een nachtvlucht is bijzonder moeilijk omdat in het donker moeilijk is om de hoogte te schatten, om de piloot te assisteren bij het landen is de brandweer van Barneveld met 1 voertuig met de grondploeg meegereden zodat op locatie voldoende licht en hulp aanwezig was. Tevens is het de eerste keer in Nederland dat zoiets gebeurd.
Voor de kinderen waren er ook nog vijf spellen opgesteld om met water te kunnen spuiten. Donderdag, vrijdag en zaterdag avond geeft de brandweer dezelfde demonstraties.
Kijk voor meer informatie over het programma en de entreeprijzen op www.ballonfiestabarneveld.nl.